Temat postu: LECHIA GDAŃSK - awans w czerwcu?

Trochę historii :)bo w końcu mieszkamy w Gdańsku to coś tam,
na temat bezdyskusyjnie z tym miastem związany, wiedzieć powinniśmy.
W skrócie...

LECHIA GDAŃSK - piłkarski klub sportowy,którego siedzibą jest Gdańsk.Powstał w 1945 r. jako Klub Sportowy Biura Odbudowy Portów "Baltia". W 1946 nazwa została zmieniona na KS Lechia Gdańsk w dowód uznania dla klubu Lechia Lwów .
Pierwszy awans do ekstraklasy klub uzyskał w 1948.W późniejszych latach przemieszczał sie w tabelach różnych lig (I,II,III),oraz miały miejsce fuzje miedzy zespołami (np.z I ligową Olimpią Poznań,z II ligową Polonią Gdańsk).Podczas stanu wojennego to właśnie kibice Lechii w dużej mierze sprzeciwiali się komunistycznej władzy,organizowali liczne protesty,dochodziło do starć z ZOMO,podczas meczy wywieszali hasła np znane "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".W historii klubu miały miejsce bardzo ważne wydarzenia np.W sezonie 1982/83 III-ligowy
zespół wywalczył awans do II ligi, zdobył Puchar Polski i triumfował w historycznym, pierwszym meczu o Superpuchar Polski pokonując 30 lipca 1983 na gdańskim Stadionie Miejskim Mistrza Polski Lecha Poznań (1:0) .
Zdobycie Pucharu Polski premiowane było udziałem w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów. W pierwszej rundzie PZP Lechia zagrała z Juventusem Turyn.W 2001 Lechia wystąpiła z klubu Lechia/Polonia Gdańsk
i rozpoczęła rozgrywki od A klasy (VI ligi), jako nowy klub "Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego Lechia Gdańsk" będący kontynuatorem tradycji
BKS Lechia Gdańsk. Coroczny awans do wyższej klasy rozgrywek doprowadził drużynę do III ligi w sezonie 2004-2005. Od sezonu 2005-2006 drużyna występuje w II lidze.Od 30 sierpnia 2007 trenerem jest Dariusz Kubicki. Sezon 2007-2008 to nadzieja gdańskiego
klubu na awans.Aktualnie zajmujemy 3 miejsce w tabeli II ligi.Rozgrywki rundy wiosennej (Marzec-Czerwiec) są drogą Lechii do ekstraklasy.
LECHIA grała w I lidze w latach:1949,1953,1955-1962,sezon 1962/1963,1984/1985-1987/1988,1995/1997 (ostatni jako Lechia/Olimpia Gdańsk)

(09.03.08)Początek sezonu.Pierwszy mecz z gliwickim Piastem-mecz wyjazdowy.Spotkanie było transmitowane na tvp3 dzięki czemu gdańscy kibice, którzy nie byli w stanie pojawić sie w Gliwicach, spędzili popołudnie przed telewizorem.Pierwsze 10 minut meczu było niestety poświęcone na zbieranie serpentyn wyrzuconych na boisko przez gospodarzy ;] za to po pierwszym gwizdku spotkanie zapowiadało się bardzo dobrze,
obie drużyny były zaangażowane w grę,stwarzaliśmy wiele sytuacji
podbramkowych.Piast prezentował podobny poziom i oba zespoły starały się utrzymać piłkę na połowie boiska rywali.Niestety,zespół z Gliwic okazał się skuteczniejszy - w w pierwszej połowie wynik został ustanowiony na 1:0 dla gospodarzy(w ciągu trwania meczu gdańscy kibice byli świadkami dość dramatycznej sytuacji,gdyż jeden z zawodników Lechii - Andrzej Rybski "Ryba" chwilowo stracił przytomność i upadł na murawę,lecz nie został zdjęty z boiska).Druga połowa była znacznie słabsza.Zawodnicy Lechii jakby stracili zapał do gry,a piłkarze Piasta starali się "grać na czas".Ostatecznie wynik nie uległ zmianie (1:0 dla Piasta Gliwice)
i niestety gdański zespół wyjechał z Gliwic bez punktów.

(15.03.08)Kolejne spotkanie zostało rozegrane przy Traugutta.Był to pierwszy mecz ze sztucznym oświetleniem (podczas przerwy zimowej została przeprowadzona częściowa modernizacja stadionu).Gośćmi byli zawodnicy z Wisły Płock oraz ich kibice.Mecz ogólnie został oceniony jako dość słaby,sędzia wystawił niezliczoną ;] ilość żółtych kartek (obie drużyny grały w 10) ale piłkarze Lechii wywalczyli 3 pkt wygrywając 1:0 ('6 Piotr Cetnarowicz),co dało nam 3 miejsce w II lidze.Następny mecz zostanie rozegrany w Wielką Sobotę (czyli już jutro :>)z GKS'em Jastrzębie(na wyjeździe).kolejna szansa na zdobycie kompletu punktów Smile wygramy? ;]

AAAA........ kurde,jak kogos temat nie interesuje to nie czytac-proste
a jeżeli jest taki STRASZNY to co trzeba zrobic? zamknąć albo temat skasowac ;] ja tam problemu nie widze Smile i tak wiedzialam ze tak bedzie wiec luzzz ;]

Ostatnio zmieniony przez Wera dnia Sob 19:41, 22 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz

Nie no Wera jak chcesz to pisz xD
I tak jesteś fajna, bo starasz się pisać o czymś innym (my piszemy tylko w music i hyde park^^).
Żeby nie było, że nie na temat - Nie przeczytałam, bo w sumie czytanie o piłce nożnej mnie nie bawi^^ Mecze mogę obejrzeć, ale czytać o tym?! xD